سیستم‌های ویدئووال

سیستم های ویدئو والشرکت مهندسی ایرانیان فراصنعت پاسارگاد نماینده انحصاری مانیتورهای صنعتی فیلیپس در ایران می‌باشد. این شرکت سیستم‌های ویدئووال با مانیتورهای صنعتی فیلیپس در سایزهای 46 اینج ،47 اینج و 55 اینچ با حداقل فاصله بین مانیتورها 3.5 میلی‌متر ارائه می‌کند.

 راه‌حل‌های که شرکت فراصنعت با استفاده از مانیتور ویدئووال فیلیپس ارائه می‌کند جامع و بدون نقص است. این شرکت پروژهای خود را  ازحمل و نقل محصول تا نصب و راه اندازی و کلیه اقلام مورد نیاز پروژه مانند کابل‌های مخصوص DVI و پایه‌های مخصوص ویدئووال به مشتریان خود ارائه می‌کند. تجهیزات تکمیلی پروژه‌های ویدئووال مانند کنترلر ویدوئوال از محصولات این شرکت می‌باشد. کنترلر ویدئووال اثر بخشی مهمی در بهروه وری  اتاق‌های کنترل و مانیتورینگ دارد.

فیلیپس به فکر هزینه مشتریان می‌باشد ، با حداقل مصرف انرژی و قابلت‌های ویژه نسبت به برندهای موجود در بازار که فقط یک مانیتور ساده ارائه می‌کنند ،ویدئووال فیلیپس به شما امکانات بیشتر بدون دریافت هزینه بیشتر را ارائه می‌کند، امکاناتی همچون قابلیت نصب کامپیوتر OPS و دریافت تصاویر تحت شبکه، دسترسی به اینترنت شما را از خرید تجهیزات مربوط به این امکانات بی‌نیاز می‌کند. قیمت تمام شده پروژهای انجام شده با ویدئوال فیلیپس پایین‌تر به نسبت دیگر برندها می‌باشد. ما به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت حداقل قیمت و خدمات پس از فروش صحیح، بدون واسطه با شرکت مذاکره نمایند. نکاتی پیرامون تکنولوژی ویدئووال:

 ویدیووال چیست؟
یک ویدیووال در واقع یک نمایشگر بزرگ شامل یک سری از پروژکتورها یا نمایشگرهاست که بصورت یکپارچه و به عنوان یک سیستم منسجم (یک مانیتور) عملیات پردازش را انجام می‌دهد. از آنجایی که در یک ویدیووال چند مانیتور باهم ترکیب شده‌اند تا یک تصویر را تشکیل دهند در مقایسه با یک مانیتور مجزا معمولاً تصویر ایجادشده توسط ویدیووال، سایز خیلی بزرگتر و رزولوشن پیکسل بهتری دارد. ویدیووال‌ها برای نمایش تصاویر بزرگ بطور هم‌زمان ایده‌آل هستند و توانایی جوابگویی به چند کامپیوتر یا منابع ویدیویی را نیز دارا می‌باشند. همانگونه که خود کلمه بازگوست، یک ویدیووال معمولاً یک فضا از یک دیوار را احاطه می‌کند. ویدیووال ها می‌توانند تصاویر دریافتی را با رزولوشن اصلی پخش کند یا اندازه آن را بزرگ و کوچک کند. یک ویدیووال می‌تواند از ترکیب دو، چهار یا نه نمایشگر یا حتی از ترکیب صد مانیتور تشکیل شود.

ویدیووال‌ها چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرند؟
ویدیووال‌ها برای نمایش اطلاعات برای بیشمار از تعداد زیادی ورودی، بصورتی که براحتی توسط همه افراد در فضای مورد نظر قابل رویت باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان نمونه می‌توان به مرکز عملیاتی شبکه Network Operation Center یا یک اتاق کنترل و فرمان Control & Command Room اشاره کرد.

ویدیووال‌ها برای تأثیر عمیق و جلب نظر با ایجاد تصاویر بزرگ در لابی‌ها، ایستگاه‌های قطار، مراکز خرید یا دیگر مکان‌های عمومی، در ساین‌ایج‌های دیجیتال نیز استفاده می‌شوند. ویدیووال‌ها به‌وسیله شرکت‌های بزرگ با مقاصد اقتصادی و برای کاهش قابل‌توجه مخارج، پیاده‌سازی می‌شوند. پیشرفت و ترقی در نمایشگرها و پروژکتورها و همچنین تکنولوژی‌های پردازش ویدیو، منجر به ادغام هرچه بیشتر نمایشگرها به عنوان ویدیووال و نصب و راه‌اندازی رنج وسیع‌تری از آنها شده است. نمایشگرهای ویدیووال نمایشگرهای ویدیووال، کیوب‌های پروژکتور، نمایشگرهای LED و LCD در تشکیل ویدیووال‌ها استفاده می‌شوند. کیوب‌های پروجکشن، ماژولار هستند و برای مونتاژ ساختار ویدیووال ساخته شده‌اند و دارای این مزیت هستند که برای حفظ یکپارچگی تصویر دارای لبه باریک هستند. همچنین BACK PROJECTION ها برای جاسازی در فریم‌های ویژه طراحی شده‌اند. امروزه با پیشرفت پنل‌های LCD و LED مانیتورهای ویدیووال به سرعت جایگزین کیوب‌ها و پروژکتورها می‌شوند. این مانیتورها دارای قاب باریک هستند و تقریبا تصویر یکپارچه ارائه می‌دهند. به همین جهت از لحاظ نمایش تصویر با کیوب‌ها قابل مقایسه هستند. همچنین مصرف توان در مانیتورهای ویدیووال بسیار پاین است. به همین دلیل هزینه نهایی مالکیت در سیستم‌های ویدیووال کاهش می‌یابد. پردازش تصویر ویدیووال نمایشگرهای ویدیووال، بعضاً داری پردازنده داخلی هستند که می‌توان به وسیله آنها تصویر دلخواه را با نسبت دلخواه روی هریک از مانیتورها نمایش داد. پردازش در نمایشگرهای LCD ممکن است شامل جبران گپ ایجاد شده توسط لبه‌های نمایشگر که مانع از انفصال تصویر کلی می‌شود، باشد. پردازنده‌های ماژولار و مبتنی بر سخت‌افزار فراصنعت در مقایسه با پردازنده‌های داخلی نمایشگرها، برای سیستم کلی انعطاف‌پذیری بیشتری دارد. این کنترلر ورودی منابع مختلف را پشتیبانی کرده و فرمت‌های مختلف سیگنال را می‌پذیرد. پروسسور ویدیووال دارای ظرفیت و پهنای باند وسیع برای پردازش رنج وسیعی از منابع مختلف بطور هم‌زمان می‌باشد و بصورت مجزا و بهینه از آنها بهره‌برداری می‌کند. زمانی که پنجره‌های تصاویر در حال نمایش نسبت به نیاز کاربر جابجا می‌شوند یا اندازه آنها و نحوه چینش آنها در کنار هم تغییر می‌کند بطور حتم یک پردازنده ویدیووال لازم است. پروسسور ویدیووال معمولا شامل نرم افزار کنترل است که به کاربر امکان ایجاد چینش دلخواه را با قرار دادن و تغییر اندازه پنجرها در هر جای ویدیووال را می‌دهد و بعد ورودی‌ها را به آنها منتقل می‌کند. این صفحات می‌تواند به عنوان پیش نمایش ذخیره شوند تا کاربر بتواند در هر زمانی آنها را از نرم افزار کنترل پروسسور یا سیستم کنترل AV بازخوانی کند.

1 ) عملکرد بدون وقفه و پخش تصویر با کیفیت
بدلیل اینکه ویدیووال‌ها معمولاً بزرگ و در مرکز توجه هستند، تصاویر آن باید همیشه روشن و واضح باشد و محتوا باید به آسانی قابل رویت باشد. پردازش ویدیووال باید بدون توجه به میزان بار ورودی به صورت ثابت و کامل اجرا شود. همچنین نرخ فریم اصلی تصاویر متحرک را ثابت نگهدارد و جزئیات تصاویری که شامل نوشته و طراحی گرافیکی است حفظ کند. همچنین پروسسور ویدیووال باید به درخواست‌های کاربر بدون تأخیر پاسخ دهد، حتی زمانی که درحال رسیدگی به رنج وسیعی از سیگنال ورودی و خروجی است.


2 ) قابلیت اطمینان
یک ویدیووال باید بطور مداوم و استوار، در طول زمان قابل اطمینان باشد. این مسئله زمانی که پردازنده در محیط‌های پرمخاطره نصب می‌شود پررنگ‌تر می‌شود. هر گونه عملیات تعمیر و نگهداری که ممکن است شامل تعویض قسمت‌های مختلف سیستم باشد، باید به بهترین شکل انجام شده و ضمن انجام این پروسه عملکرد سیستم مختل نشود.


3 ) امکان دسترسی کاربر 

ویدیووال‌ها پیچیده‌ترین نوع سیستم‌های AV هستند که باید نصب و تنظیم شوند. کاربر نهایی ممکن است، کمترین اطلاعات از ویدیووال و نحوه عملکرد داشته باشد، به همین دلیل آموزش افراد پس از نصب و همچنین استفاده از نرم افزار کنترل مدیریت ویدیووال ساده بسیار مهم و حیاتی است. شرکت فراصنعت با بهره‌گیری از کنترلر سخت‌افزاری Tricolor و نرم‌افزار ساده و کاربردی تمام نیازهای فوق را برای مشتریان خود برآورده ساخته است.

چرا ویدیووال؟
یک ویدیووال بطور معمول احتیاج به سرمایه‌گذاری ویژه دارد، زیرا در واقع گرانترین بخش سیستم AV محصوب می‌شود. درحالی که ویدیووال در کل نقش یک نمایشگر را دارد، این نکته همیشه حائز اهمیت است که ویدیووال یک سیستم است نه فقط یک دستگاه. پروسسور ویدیووال جزء اصلی ویدیووال محسوب می‌شود که درعین‌حال بیشترین سهم از هزینه ایجاد یک سیستم ویدیووال را شامل می‌شود. پروسسورها امکانات معمول در SCALER های قدیمی را پشتیبانی می‌کنند، ولی ورودی و خروجی بیشتر و توانایی پردازش بیشتری دارند. اضافه شدن ورودی و خروجی‌های متعدد، مستلزم افزایش و بهبود ابعاد و توانای پردازش کردن و تولید تصویر بهتر است که ارزش بیشتر برای سیستم‌های AV به ارمغان می‌آورد. یک طراح مبتدی ممکن است به استفاده از روش دیگری برای پخش تصاویر بزرگتر یا پخش چند تصویر بصورت هم‌زمان، علاقه داشته باشد. یکی از این روش‌ها استفاده از پروژکتور به جای ویدیووال یا چندین مانیتور معمولی و مجزا به جای ویدیووال است. به هر حال، یک ویدیووال نسبت به روش‌های دیگر مزایای بسیاری دارد.

 جهت بازدید حضوری از محصولات و  مشاوره و دریافت قیمت با بخش فروش ویدئووال شرکت تماس حاصل نمایید.

  • تهران - خیابان مطهری – خیابان قائم مقام فراهانی - کوچه الوند - پلاک 13 - طبقه چهارم - واحد 15
  • 88326453 - 88326704 (021)   
  • 88326453
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گالری تصاویر

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا