ویدئووال
 

ویدئو وال فیلیپس

 

خوب احتمالا شاید این اولین یا چندمین صفحه‌ای باشه که در اینترنت در مورد ویدئو وال پیدا کردید و می‌خواهید پاسخ پرسشهای زیر را بدانید:

چطور یک ویدئو وال انتخاب کنم ؟

ویدئوال را باید از کجا بخرم ؟

آیا برای نصب ویدئو وال باید هزینه پرداخت کنم ؟

نصب یک ویدئو وال چقدر زمان می برد ؟

چه پیشنیازهای برای نصب من باید انجام دهم ؟

چطور می تونم به شرکت ارائه دهنده ویدئو وال اطمینان کنم ؟

در اینترنت شرکت های زیاد هستند که ویدئو وال دارند من چطور و با چه سوالاتی به کیفیت محصول ویدئووال آنها پی ببرم ؟

آیا ویدئوال قابلیت تعمییر هم داره ؟

خدمات ارائه ویدئو وال را چطور ارزیابی کنم ؟

آیا باید ارزون ترین قیمت ویدئو وال را بخرم ؟ یا گرانترین را ؟

من اطلاعاتی در مورد ویدئو وال ندارم چطور میتونم اطلاعات پیدا کنم ؟و... شاید بیش از ده ها سوال دیگه که پاسخ اونها رو فقط یک متخصص حرفه ای می دونه ما صادقانه به شما کمک می کنیم تا قدم به قدم نیازهای شما را برآورده کنیم.

 دوست گرامی بهتر است برای پاسخ به سوالات بالا کمی وقت بذارید و متن زیر را مطالعه کنید؛ ممنون از وقت شما.

 

تعریف ویدئو وال   

ویدئو وال در واقع نمایشگری بزرگ شامل یک سری از پروژکتورها یا نمایشگرها است که به صورت یکپارچه و به عنوان سیستمی منسجم (یک مانیتور) عملیات پردازش را انجام می‌دهد. از آنجایی که در یک ویدئو وال چند مانیتور باهم ترکیب شده‌اند تا یک تصویر را تشکیل دهند، معمولاً تصویر ایجادشده توسط ویدئو وال در مقایسه با یک مانیتور مجزا، اندازه خیلی بزرگتر و رزولوشن پیکسل بهتری دارد. ویدئو وال‌ها برای نمایش تصاویر بزرگ به طور هم‌زمان گزینه ایده‌آلی هستند و توانایی جوابگویی به چند کامپیوتر یا منابع ویدیویی را نیز دارند.

 همان‌طور که گویا است، یک ویدئو وال معمولا فضایی از یک دیوار را احاطه می‌کند. ویدئو وال‌ها می‌توانند تصاویر دریافتی را با رزولوشن اصلی پخش کنند یا اندازه آن را بزرگ و کوچک کنند. یک ویدئو وال می‌تواند از ترکیب 2، 4 ،9 یا حتی 100 مانیتور تشکیل شود.

 

ویدئو وال‌ها چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ 

ویدئو وال‌ها برای نمایش اطلاعات از تعداد زیادی ورودی، به صورتی که به راحتی توسط همه افراد در فضای مورد نظر قابل رویت باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان نمونه می‌توان به مرکز عملیاتی شبکه Network Operation Center یا یک اتاق کنترل و فرمان Control & Command Room اشاره کرد.

ویدئو وال‌ها برای تأثیر عمیق و جلب نظر با ایجاد تصاویر بزرگ در لابی‌ها، ایستگاه‌های قطار، مراکز خرید یا دیگر مکان‌های عمومی، در ساین‌ایج‌های دیجیتال نیز استفاده می‌شوند. ویدئو وال‌ها به‌وسیله شرکت‌های بزرگ با مقاصد اقتصادی و برای کاهش قابل‌ توجه مخارج، پیاده‌سازی می‌شوند.

پیشرفت و ارتقا نمایشگرها و پروژکتورها و همچنین فناوری‌های پردازش ویدیو، منجر به ادغام هرچه بیشتر نمایشگرها به عنوان ویدئو وال و نصب‌و‌راه‌اندازی دامنه وسیع‌تری از آنها شده است.

 

نمایشگر ویدئووال

نمایشگرهای ویدئو وال، کیوب‌های پروژکتور، نمایشگرهای LED و LCD در تشکیل ویدئو وال‌ها استفاده می‌شوند. کیوب‌های پروجکشن، ماژولارهستند و برای مونتاژ ساختار ویدئو وال ساخته شده‌اند و دارای این مزیت هستند که برای حفظ یکپارچگی تصویر دارای لبه باریک هستند. همچنین BACK PROJECTION ها برای جاسازی درفریم‌های ویژه طراحی شده‌اند. امروزه با پیشرفت پنل‌های LCD و LED مانیتورهای ویدئووال به سرعت جایگزین کیوب‌ها و پروژکتورها می‌شوند.

 

این مانیتورها دارای قاب باریک هستند و تقریبا تصویر یکپارچه ارائه می‌دهند؛ به همین جهت از لحاظ نمایش تصویر با کیوب‌های پروژکتور  قابل مقایسه هستند. همچنین مصرف توان در مانیتورهای ویدئو وال بسیار پایین است. به‌همین‌دلیل هزینه نهایی در سیستم‌های ویدئو وال کاهش می‌یابد.

 

ویدئو وال شرکت فراصنعت

 

 

 

پردازش تصویر ویدئو وال

نمایشگرهای ویدئو وال فیلیپس دارای پردازنده داخلی هستند که می‌توان به وسیله آنها تصویر دلخواه را با نسبت دلخواه روی هریک از مانیتورها نمایش داد. پردازش در نمایشگرهای LCD ممکن است شامل جبران گپ ایجاد شده توسط لبه‌های نمایشگر باشد که مانع از انفصال تصویر کلی می‌شود.

پردازنده‌های ماژولار و مبتنی بر سخت‌افزار فراصنعت در مقایسه با پردازنده‌های داخلی نمایشگرها، برای سیستم کلی انعطاف‌پذیری بیشتری دارد. این کنترلر ویدئو وال منابع مختلف را پشتیبانی کرده و فرمت‌های مختلف سیگنال را می‌پذیرد. پروسسور ویدئو وال دارای ظرفیت و پهنای باند وسیع برای پردازش رنج وسیعی از منابع مختلف به طور هم‌زمان است و به صورت مجزا و بهینه از آنها بهره‌برداری می‌کند. زمانی که پنجره‌های تصاویر در حال نمایش نسبت به نیاز کاربر جابجا می‌شوند یا اندازه آنها و نحوه چینش آنها در کنارهم تغییر می‌کند، به طور حتم یک پردازنده ویدئو وال لازم است. پروسسور ویدئو وال معمولا شامل نرم افزار کنترل است که به کاربر امکان ایجاد چینش دلخواه با قرار دادن و تغییر اندازه پنجره ها در هر جای ویدئو وال را می‌دهد و بعد ورودی‌ها را به آنها منتقل می‌کند. این صفحات می‌توانند به عنوان پیش نمایش ذخیره شوند تا کاربر بتواند در هر زمانی آنها را از نرم افزار کنترل پروسسور یا سیستم کنترل AV بازخوانی کند.

 

چرا باید از ویدئو وال استفاده کنیم ؟

یک ویدئو وال به طور معمول احتیاج به سرمایه‌گذاری ویژه دارد، زیرا در واقع گرانترین بخش سیستم AV محسوب می‌شود. درحالی که ویدئو وال در کل نقش یک نمایشگر را دارد، این نکته همیشه حائز اهمیت است که ویدئو وال یک سیستم است نه فقط یک دستگاه. پروسسور ویدئو وال جزء اصلی ویدئو وال محسوب می‌شود که درعین‌حال بیشترین سهم از هزینه ایجاد یک سیستم ویدئو وال را شامل می‌شود.

پروسسورها امکانات معمول در SCALER های قدیمی را پشتیبانی می‌کنند، ولی ورودی و خروجی بیشتر و توانایی پردازش بیشتری دارند. اضافه شدن ورودی و خروجی‌های متعدد، مستلزم افزایش و بهبود ابعاد و توانایی پردازش کردن و تولید تصویر بهتر است که ارزش بیشتری برای سیستم‌های AV به ارمغان می‌آورد.

یک طراح مبتدی ممکن است به استفاده از روش دیگری برای پخش تصاویر بزرگتر یا پخش چند تصویر به صورت هم‌زمان، علاقه داشته باشد. یکی از این روش‌ها استفاده از پروژکتور به جای ویدئو وال یا چندین مانیتور معمولی و مجزا به جای ویدئو وال است. به هر حال، یک ویدئو وال نسبت به روش‌های دیگر مزایای بسیاری دارد.

 

 1 ) عملکرد بدون وقفه و پخش تصویر با کیفیت

به دلیل اینکه ویدئو وال‌ها معمولاً بزرگ و در مرکز توجه هستند، تصاویر آنها باید همیشه روشن و واضح بوده و محتوا باید به آسانی قابل رویت باشد. پردازش ویدئو وال باید بدون توجه به میزان بار ورودی به صورت ثابت و کامل اجرا شود. همچنین نرخ فریم اصلی تصاویر متحرک را ثابت نگه دارد و جزئیات تصاویری که شامل نوشته و  طراحی گرافیکی است، حفظ کند. همچنین پروسسور ویدئو وال باید به درخواست‌های کاربر بدون تأخیر پاسخ دهد، حتی زمانی که درحال رسیدگی به رنج وسیعی از سیگنال ورودی و خروجی است.


2 ) قابلیت اطمینان

یک ویدئو وال باید به طور مداوم و در طول زمان قابل اطمینان باشد. این مسئله زمانی که پردازنده در محیط‌های پرمخاطره نصب می‌شود، پررنگ‌تر می‌شود. هر گونه عملیات تعمیر و نگهداری که ممکن است شامل تعویض قسمت‌های مختلف سیستم باشد، باید به بهترین شکل انجام شده و ضمن انجام این پروسه، عملکرد سیستم مختل نشود.

 

3 ) امکان دسترسی کاربر

ویدئو وال‌ها پیچیده‌ترین نوع سیستم‌های AV هستند که باید نصب و تنظیم شوند. کاربر نهایی ممکن است کمترین اطلاعات از ویدئو وال و نحوه عملکرد آن را داشته باشد، به همین دلیل آموزش افراد پس از نصب و همچنین استفاده از نرم افزار کنترل مدیریت ویدئو وال ساده بسیار مهم و حیاتی است. شرکت فراصنعت با بهره‌گیری از کنترلر ویدئو وال  و نرم‌افزار ساده و کاربردی تمام نیازهای فوق را برای مشتریان خود برآورده ساخته است.

 

برای پاسخ به پرسشهای اولیه حتما با شرکت فراصنعت پاسارگاد که نماینده فیلیپس در ایران است و بطور حرفه ای 15 سال است که در این حوزه فعالیت میکنه تماس بگیرید؛ قطعا پاسخ های صادقه ما شما را در انتخاب یاری می‌کنه. هدف ما بهترین انتخاب برای شماست. 

اطلاعات تماس

  • تهران - خیابان مطهری – خیابان قائم مقام فراهانی - کوچه الوند - پلاک 13 - طبقه چهارم - واحد 16
  • 32 36 86 88   88 32 64 53
  • 88 32 67 04   
  • 888 474 88
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پورتال سنجش رضایت مشتریان

 مشتریان گرامی جهت هرچه بهتر شدن خدمات شرکت

لطفا ما در تکمیل پرسشنامه ارزیابی خدمات همراهی بفرمایید.

برای شروع اینجا را کلیک کنید

گالری تصاویر

فرم رسیدگی به شکایات

Top